Krynica Morska

Krynica Morska to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na polskim wybrzeżu. Rzeczą która wyróżnia Krynicę Morską od innych miejscowości nadmorskich to Jej wyjątkowy mikroklimat, szerokie piaszczyste i czyste plaże oraz największa ilość dni słonecznych z pośród miejscowości nadmorskich w Polsce! Krynica Morska położona jest na Mierzei Wiślanej, otoczona jest z dwóch stron wodą, od północy morzem Bałtyckim, a od południa Zalewem Wiślanym. Od strony wschodniej Krynica Morska graniczy z obwodem Kalingradzkim, częścią Federacji Rosyjskiej. Cały obszar Krynicy Morskiej objęty jest ochroną i znajduje się w obrębie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana, z obszarów przyrodniczych wartych odwiedzenia jest: Wielbłądzi Grzebiet – najwyższa wydma i zarazem jedyny naturalny punkt na Mierzei Wiślanej w którego szczytu roztacza się równocześnie przepiękny widok na Zalew Wiślany i Zatokę Gdańską oraz rezerwat przyrody Buki Mierzei Wiślanej. Krynica Morska to wymarzone miejsce do uprawiania sportów wodnych: żeglarstwa, sportów motorowodnych, windsurfingu i kitserfingu a w okresie zimowym bojerów oraz snow kite!

Krynica Morska to również miejsce obfitujące w liczne atrakcje turystyczne: latarnię morską, park linowy, lunapark oraz wystawy, koncerty i imprezy plenerowe; jak również w zróżnicowaną bazę turystyczną min. ośrodki wczasowe, hotele, pensjonaty, wille, inforcampingi i domki letniskowe. Gościnni mieszkańcy dbają o atrakcyjnośc pobyty gości!


Willa Viki, ul. Nowa 17, 82-120 Krynica Morska, +48 55 247-63-94 Copyright © 2015. All Rights Reserved | Willa Viki - pensjonat w Krynicy Morskiej

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress